baslik

Anasayfa | İletişim


WORD 2007 TABLO EKLEME

1. Yöntem: Ekle sekmesinden tablo seçeneği tıklanır, aşağıya doğru menü seçenekleri ekrana gelir. Bu seçenekler içerisinden en üstteki kare kutucuklar üzerinden farenin sol tuşu kullanarak oluşturulur.

1

2. Yöntem: Tablo menü seçenekleri içerisindeki Tablo Ekle seçeneği tıklanır, tablo ekle penceresi ekrana gelir. Bu pencereden satır ve sütun sayısı girilip, tamam tuşuna basılarak oluşturulur.

2

3. Yöntem: Tablo menü seçenekleri içerisindeki Tablo Çiz seçeneği tıklanır, farenin işaretçisi kalem şeklini alır. Bu kalem şeklindeki farenin işaretçisini sayfa içerisinde çizerek oluşturabiliriz.

Yukarıdaki yöntemlerden birini kullanarak tablo oluşturulduğunda görünüm sekmesinin sağında Tasarım ve Düzen adında iki sekme oluşur.

4

Tasarım sekmesiyle tabloya stil uygulama, kenarlık ve gölgelendirme verme, elle tablo çizme ve silme gibi işlemler yapılabilir.

3

Oluşan tabloyu tıklayıp Düzen sekmesinden; silme, ekleme, tablo bölme, hücre birleştirme ve bölme, satır-sütun boyutlarını ayarlama, hücre içerisindeki metni hizalama, metin yönünü değiştirme gibi işlemler yapılabilir.

 

5

 

Etkinlik: Tablo ile aşağıdaki etkinliği yapabilirsiniz.

6
< Geri

 

 
Tüm hakları bilgisayarmatematik.com'a aittir. Bu site için 1024X768 veya üzeri çözünürlük önerilir.