baslik

Anasayfa | İletişim


SOSYAL MEDYA ARAÇLARI

Tanımlar:

A.Çoklu Ortam Paylaşımları
Çoklu ortam bilgi gösterimi için metin, ses, video ve animasyonun bir arada kullanılmasıdır. Örnek: Youtube, Flickr, Facebook

B.İşbirlikçi Yazarlık
Bir alandaki çalışmada başkalarıyla işbirliği yapan, ortaklaşa iş yapan, yaptığı çalışmaları paylaşan, hiçbir kar amacı gütmeyen kişiye işbirlikli yazar denir. Örnek: vikipedi

Sosyal Medya Araçları:

1-Youtube
Site üye ve ziyaretçilerinin yüklediği amatör veya profesyonel videoları barındırmaktadır.

2-Flickr

Flickr, internet ortamında resimlerinizi ve videolarınızı kolaylıkla depolayabilmenizi, istediğiniz resimleri ve videoları paylaşabilmemizi, yorumlayabilmenizi sağlayan bir servistir.

3-Facebook nedir?
Facebook, insanların arkadaşlarıyla iletişim kurmasını ve bilgi, fotoğraf, video vb. paylaşımı amaçlayan bir sosyal paylaşım web sitesidir.

4-Vikipedi
Günümüzde internet aracılığıyla birçok gönüllü insanın bilgilerini paylaştıkları, kar amacı gütmeyen ücretsiz bir ansiklopedidir.

5-Delicious (Etiketleme)
Delicious herkeze açık olup, sık kullandığınız linkleri, makaleleri, blogları müzikleri saklayabilir ve herhangi bir bilgisayardan rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Sık kullanımlarınızı paylaşabildiğiniz bir sitedir. En önemli özelliği; Makalelerimizi, içeriklerimizi, web ortamında paylaşarak, içeriklerimizin çok hızlı bir şekilde indexlenmesine yardımcı olmasıdır.

6-Blog nedir?
Blog, genellikle güncelden eskiye doğru sıralanmış yazı ve yorumların yayınlandığı, web tabanlı bir yayını belirtir. Çoğunlukla her gönderinin sonunda yazarın adı ve gönderi zamanı belirtilir. Yayıncının seçimine göre okuyucular yazılara yorum yapılabilir. Yorumlar, blog kültürünün çok önemli bir dinamiğidir; bu sayede yazar ve okuyucular arasında iletişim sağlanır.

7-Linkedin nedir?
Linkedin iş arayan ve işverenlerin buluştuğu ve iş hayatlarıyla ilgili bilgi paylaşımlarında bulunduklar sosyal bir ağdır. Diğer sosyal ağlarla oldukça benzer olan Linkedin’i diğer ağlardan ayıran tek fark iş amaçlı olarak kullanılmasıdır. Meslektaşların birbirleriyle daha kolay bir şekilde iletişime geçmeleri ve kolaylıkla arkadaş edinebildikleri bir platformdur.

8-Twitter nedir?
Kişilerin veya kurumların o an ne yaptıklarını, kendileriyle ilgili haberleri, hissettiklerini ve düşüncelerini kısa mesajlar halinde paylaştığı bir platformdur. Kısaca bir sosyal mesajlaşma platformudur.  Mesajlar 140 karakterliktir. Bu kısa mesajlara tweet deniyor. Mesajlarınızda resim ve videolara linkler (bağlantılar) ekleyerek onları da takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

 < Geri

 

 
Tüm hakları bilgisayarmatematik.com'a aittir. Bu site için 1024X768 veya üzeri çözünürlük önerilir.