baslik

Anasayfa | İletişim


MADDE İŞARETLERİ ve NUMARALANDIRMA

Alt alta yazılan ve ayrı durumlar belirten yazılarda madde işareti ve numaralandırma kullanılır. Madde işaretleri genelde yuvarlak, kare veya küçük simgeler şeklindedir. Numaralandırma ise birbirini sırayla takip eden rakam veya alfabetik harflerden oluşur.

1

Madde işaretleri giriş sekmesinin paragraf bölümünden madde işaretleri düğmesini kullanarak oluşturulur. Bu düğmeye direk basıldığında varsayılan madde işareti küçük daire şeklindedir. Madde işaretleri düğmesinin sağındaki aşağı yönlü ok işaretine tıklandığında ise yukardaki şekildeki gibi Madde İşaretleri Kitaplığından uygun madde işareti seçilerek maddeler halinde listenizi oluşturabilirsiniz. Her madde yazılıp enter tuşuna basıldığında otomatik olarak yeni madde işareti oluşacaktır.

2

Birbirini takip eden artan sayılardan oluşan veya alfabetik olarak biribirini takip eden liste oluşturmak için numaralandırma düğmesini kullanabilirsiniz. Madde işaretleri düğmesinin hemen sağındaki düğme numaralandırma düğmesidir. Bu düğmeye direkt basıldığında 1 rakam oluşur. Madde yazılıp enter tuşuna baıldığında ikinci numaralandırma (2 rakamı) otomatik oluşur. Böyle numaralardan oluşan sıralı listenizi oluşturabilirsiniz. Numaralandırma düğmesinin sağındaki aşağı yönlü ok işaretine tıklandığında ise yukardaki şekildeki gibi Numaralandırma Kitaplığından uygun numarlandırma biçimi seçilerek sayılardan veya harflerden oluşan sıralı listenizi oluşturabilirsiniz.

Konu ile ilgili etkinlik aşağıdadır.

3

 < Geri

 

 
Tüm hakları bilgisayarmatematik.com'a aittir. Bu site için 1024X768 veya üzeri çözünürlük önerilir.