baslik

Anasayfa | İletişim


FLASH DİSKTEKİ DOSYALARI GÖRÜNÜR HALE GETİRME

1.YÖNTEM

1-Öncelikle Denetim Masasını açalım. Sağ üst köşedeki Görüntüleme ölçütünü Büyük simgeler yapalım. Bu pencere içerisinden Klasör Seçeneklerini bulup, çift tıklayarak açalım.

1

2- Klasör seçenekleri penceresinden Görünüm sekmesini tıklayarak, aşağıdaki resimdeki gibi Gizli dosya ve klasörler bölümünden, Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster'i tıklıyoruz. Bu seçeneğin 7 seçenek altındaki Korunan işletim sistemi dosyaları gizle(Önerilen) seçeneğinin onay işaretini tıklayıp kaldırıyoruz. Tamam butonuna basıp flash diskimizi açıp dosyaların görünür hale gelip gelmediğini kontrol ediyoruz. Eğer dosyalar görünür hale geldiyse işimiz biraz daha kolay olacak. Fakat görünür hale gelmediyse bilgisayarda da bu virüsten olduğu anlaşılmaktadır. Yapmamız gereken güncel bir virüs tarama programı bulup sistemi komple taratmak, ardından bilgisayarı yeniden başlatmak olmalı.

2

2.YÖNTEM

1-Gizliaktifolsun.bat dosyasını buradan indiriniz. Sonra da indirdiğiniz dosyayı flash belleğin içerisine kopyalayıp, çift tıklayarak çalıştırınız.

3

2-Dosya çalıştığında siyah bir ekran gelip kayıp olacak. Sonra da aşağıdaki resimdeki gibi dosyalar görünür hale gelecektir.

4

 < Geri

 

 
Tüm hakları bilgisayarmatematik.com'a aittir. Bu site için 1024X768 veya üzeri çözünürlük önerilir.